وب سایت شخصی محبوبه چنگیز

خانم مارپل وتاثیر پوشش -قسمت یازدهم

چند روز پیش از بازارمیوه تعدادی سیب خریدم ،سیبهای لبنانی که رنگشان چشمها را نوازش میداد و بسیار دلفریب و هوس انگیز بود .

بعد از اینکه به خانه رسیدم با ذوق و شوق یکی را که ظاهرش از همه دلرباتر بود را انتخاب کردم ، کارد را در ان فرو کردم و از وسط به دونیمه تقسیم کردم ولی همانطور که به بطن ان دو نیمه نگاه میکردم جشنی که در دلم به پا بود راکد ماند و دیدم بر خلاف ظاهر سیب باطن ان خراب و یخ زده میباشد .

داشتم فکر میکردم که ما انسانها ،اولین المانهایمان برای انتخابهای دوستی ظاهر افراد هست و وقتی به انها نزدیک‌میشویم تازه سعی میکنیم همدیگر را بشناسیم و صمیمیت را تجربه کنیم هر چند که بعد از این نزدیکی هر دو طرف متوجه نقایص هم میشویم و چه بسا که با خیلی از افراد نتوانیم دوست بمانیم .

خواستم خدمتت عرض کنم درست است که  انت جان  بهمان اندازه که ظاهر افراد مهم است ،شخصیت  ما نیز مهم است و  بازنگری رفتار و عقاید مان  مهمتر .چون اگر به رفتارهایمان دقت نکنیم مثل همین سیبی میشویم که از درون فاسد هست .

خیلی ها بقدری از خودشان راضی هستند که فکر میکنند هیچ نقصی ندارند و این دیگران هستند که باید تغییر کنند در حالیکه با توجه به شرایط زمان و این همه پیچیدگی لازم است که شخصیت خود را بهبود ببخشیم و هر گونه کمکی که در توان داریم برای رشد آن  انجام دهیم .این کمکها میتوانند  اموزش ،سفر ،مطالعه و نوشتن و…. باشد .

یکی از راههای پرورش عزت نفس مشاهده رفتارهایمان  و تصحیح انهاست .

 نانومحتوا#عزت_نفس#ظاهر#،سیرت# عقاید #افکار

🌼🌞

داستانهای مرتبط

ماجراهای مارپل  قسمت اول

ماجراهای مارپل قسمت دهم

ماجراهای مارپل قسمت یازدهم

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x