وب سایت شخصی محبوبه چنگیز

اضطراب شروع کار

🤩
سلام دوستان شب شما خوش
امشب قصد دارم در مورد ترسی که نمیدانم از کی در وجودم متولد شد وچرا، با شما صحبت کنم.چون وقتی به کودکی خود نگاه میکنم همیشه در مسابقات و کلاس جزء افراد منتخب بود بجز ورزش و کارهای هنری .
الان که این را بیان میکنم شاید متوجه میشوم چرا تمرین تار برایم سخت است.
وقتی استاد به من اموزش میدهد و صدای تارش تمام ،سیمهای وجودم را به رقص در میاورد و خودم که در منزل تمرین میکنم تمام اعصابم دچار غش و ضعف میشود اضطراب تمام وجودم را میگیرد و ذهنم مرا به باد انتقاد میگیرد که او کجا و تو کجا؟ چگونه به خودت جرات میدهی بنوازی وقتی زدن تار استادت را دیده ای ؟
روزی به استادم گفتم میخواهم زدن تار را رها کنم گفت کارها آسان شود اما به صبر .فقط تمرین تمرین پشتکار
جالب است الان که نگاه میکنم مهارت شنا کردن نیز از من بسیار زمان برد وقتی میخواستم در استخر ۴ متری شیرجه بزنم فکر میکردم در اقیانوس اطلس میخواهم بپرم و هر ان ممکن است غرق شوم و دار فانی را وداع کنم .
بارها هزینه کردم که شنا کنم و مربی بالای سرم بایستد و من غرق نشوم و جالب است همین اطمینان سبب میشد که نترسم ولی اگر چشمم به بیرون استخر میافتاد و او را ناظر بر خود نمیدیدم بلافاصله حس میکردم که دارم غرق می شوم وقتی شکایت میکردم ،سمیه جان چرا رفتی ؟ میگفت محبوبه پولت زیادیه تو که داری شنا میکنی منم پیاده روی میکنم ، نترس نمیمیری .
جالبه در رابطه با نویسندگی هم همین ماجرا را داشتم ترس از شکست و مسخره شدن .
جالب است لازمه هر پیشرفتی شکست است باید خورد زمین تا مزه بلند شدن را چشید.
روزی در کتاب حال بد به حال خوب جمله ای خواندم
“لزومن آغاز هر کاری خوشایند نیست .کارهای حسابی معمولا در آغاز ناراحت کننده اند.وقتی کمی پیشرفت کردید احتمالن انگیزه بیشتری پیدا میکنید ،” .

ان کتاب دلسوزانه به من گفت و من این جمله را به تو هدیه میدهم .دوست عزیزم مهم نیست چه هدفی داری مهم این است شروع کنی با وجود تمام ترسهایت قدمهایت

رامحکم بردار .لازمه پریدن راه رفتن است و لازمه راه رفتن زمین خوردن

در ضمن لازم است هر کس خودش را با روز قبلش مقایسه کند نا با مهارت استادی که سالیان سال تمرین و تلاش پشتش است و فقط نتیجه نهایی را میبینیم
🌳
#عزتنفس#ترس#شکست#ترس_مسخره شدن ,#مهارت#کتاب_حال_بد _به_حال_خوب

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x