وب سایت شخصی محبوبه چنگیز

تعریف عزت نفس از نظر خانم مارپل-قسمت ششم

🌴

سلام انت عزیز شبت به خیر

من و پوآرو اینجا گویا داریم موندگار میشیم‌.حیاط خونه بزرگه و زمین حاصلخیز و خاک مرغوبی برای کشت داره و شرایط آب و هوای مساعد برجذابیت اینجا اضافه کرده و جون میده برای کشاورزی .

 قصد داریم اینجا باغ کوچیکی راه بندازیم و شروع به کشت کنیم .

میدونی انت جان اگر خاک‌ زمین مرغوب نباشه کاملن مشخصه که محصول  مرغوبی بدست نمیاد چون همه درختان باید از اون تغدیه کنند .

اینم بگم انت عزیز که زمینی که مرغوب هستند اگر چیزی در درونشان کاشته نشده باشه و به عبارتی زمین دست نخورده باشه باز ارزشمندند و بسیار گرون قیمت هر چند زمینهایی هم هستند که بعلت شرایط بد نگهداری فروشنده ها  اسیب دیدند ولی از ارزش انها چیزی کم نشده و به همان قیمت سایرین به فروش میرسند .

عزیزم اینها را به تو گفتم که بدانی شخصیت  ما انسانها هم مانند زمین هست و هر انچه که در فکر  ما  از جمله باورها و عقایدی که داریم ، همه اینها رو در خاک عزت نفس ما  توسط والدین کاشته میشود  و اگر این کار درست انجام شده باشد  باعث میشه  ما احساس خوبی نسبت به خومون داشته باشیم .

شرایط اجتماع ،خانواده ،مدرسه و کار همه در شکل گیری شخصیت های ما  موثرند و اگر  در این دوران دچار آسیب شده باشیم عزت نفس ما تقلیل پیدا میکنه که اینها هم همان نقش شرایط اب و هوایی بر روی زمین و بر روی خاک  را دارند .

ولی این را بدون که اگر خاکی دچار اسیب شود و مواد مغذی ان برای کاشت محصول کم شود از ارزش زمین کم نمیشود بلکه باید خاک را احیا کرد و روشهای مدیریت انجام این کار را اموزش دید و برای ما انسانها هم  همینگونه هست .

اگر عزت نفس ما آسیب ببیند باید آنرا بهبود داد و نبود عزت نفس بالا ، از ارزش ما کم نخواهد کرد.

امیدوارم که تونسته باشم معنای عزت نفس را برای تو به ساده ترین شیوه ممکن توضیح داده باشم .

ماجرای مارپل قسمت اول

ماجرای مارپل قسمت پنجم

ماجرای مارپل قسمت هفتم

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x