وب سایت شخصی محبوبه چنگیز

اولین سایه

🌷
سلام دوستان روز آدینتون به خیر
تا نامه ی خانم مارپل بدست آنت برسد میخواستم موضوعی را با شما در میان بگذارم .
همانطور که میدانید وقتی چیزی مانع رسیدن نور شود سایه درست میشود مثل سایه عکس من .
🌷
حال در علم روانشناسی نیز به نیمه تاریکی که در ما وجود دارد و ما مایل به دیدن انها نیستیم سایه های ما میگویند که باعث میشود از ارزشهای ما کم شود .
طبق گفته خانم دبی فورد در کتاب سایه ها “سایه ها چهره های گوناگونی دارند مانند ترسو بودن ،زیاده خواه بودن ،بی ارزش بودن ،ناتوان بودن ،مغرور بودن .
این فهرست پایانی ندارد .نیمه تاریک وجود ما مخزنی است برای همه جنبه ناپدیرفتنی مان .همه انچه موجب شرمندگی ماست و وانمود میکنیم نیستم ،چهره هایی که نمیخواهیم به دیگران نشان دهیم.”.
🌹
حال کجا سر و کله این سایه ها پیدا میشود وقتی که من نوعی با چنین ادمهایی برخورد پیدا میکنم و بر علیه شان جبهه میگیرم و یا احساس بدی را تجربه میکنم .
🌹
خاطره ای را برای شما تعریف میکنم که شبی من تصمیم گرفتم سایه های خود را ببینم اتفاقی افتاده بود بسیار برآشفته بودم . به اندازه یک بشکه بیست لیتری گریه گرده بود چشمانم باز نمیشد و بعلت زیادیِ آبغوره ای که گرفته بودم میسوخت.دماغم به اندازه یک بادکنک باد کرده بود و قرمز شده بود . میخواستم سهم خودم را در ان اتفاق که باعث به هم ریختگی من شده بود ببینم .
🌹
برایم انقدر عجیب بود که خودم نمیدانستم چنین سایه وحشتناکی دارم دیدم بقدری مغرورم که حاضرم نیستم چیزی از اشتباهم را مکتوب کنم ،تحت هیچ شرایطی حاضر نبودم انها را به زبان بیاورم شاید باورتان نشود از ساعت ۱۲ شب تا ۵ صبح این مقاومت طول کشید تا اولین اشتباهم را دیدم .
انجا بود که فهمیدم علت اینکه از ادمهای خودخواه بدم می آید خودخواهی وجود خودم هست .
تواضعم برای خودخواه دیده نشدنم بود و جلب توجه
🌹
البته دیدن سایه بسیار دردناک هست ولی وقتی دیده شوند مثل پیازی میمانیم که به شناخت خود نزدیکتر میشویم .
🌹
حالا دیگر حس میکنم گر متواضع هستم برای جلب توجه نیست و نکته مهمتر دیگر اینکه دیدن انسانهای مغرور مرا بهم نمیریزند .
🌹
#سایه#عزتنفس#ارزشمندی#شناخت-خود

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x