وب سایت شخصی محبوبه چنگیز

صد کتابی که باید در ایام کرونایی خواند

😊
سلام شبتون به خیر
امروز قصد دارم در مورد تجربه ام در خصوص جستجو در گوگل صحبت کنم .
خیلی اوقات در مورد حل مسئله ای به بن بست میرسیم از موتور جستجوی گوگل استفاده میکنیم و او هم اطلاعاتش را بسان حاتم طایی از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در اختیار ما میگذارد و ما میمانیم با دنیایی از اطلاعات که ممکن است پر از نقایص زیادی باشد بنابراین ما با مشکل بزرگتری ‌مواجه میشویم که بالاخره کدام درست است و کدام غلط 🤔
یکی از جستجوهای مورد علاقه من خواندن کتابهای مطرح بود که پس از وارد کردن ان هزاران تیتر با عنوانهای
۱۰۰ کتابی که باید قبل از مرگ خواند (۱۰مورد )
۱۰۰۱ کتابی که باید در بیمارستان خواند(۵ مورد)
۱۵۰ کتابی که باید در ایام کرونا خواند
۴۰ کتابی که برای پولدارشدن باید خواند
۵۱ کتابی که برای افزایش اعتماد به نفس باید خواند .
۸۳ کتابی برای اینکه چگونه زن و مرده ایده ال خود را پیدا کنیم .

حالا فرض کنید من گزینه اول را که شامل ده صفحه بود انتخاب میکردم .در ابتدا خواندن این صفحات مشکلی برایم ایجاد نمیکرد جایی برای من مشکل پیدا میشد که صد کتاب در هر صفحه از نظر هر نویسنده ای با نویسنده ای دیگر متفاوت بود و تعداد انتخابهای من از بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ میشد .
از انجایی که من فکر میکردم خدای ناکرده نکند من به رحمت خدا بروم و کتابی را نخوانم دچار استرس میشدم و خیلی از کتابها را میخریدم ‌و بعد از خالی کردن جیبیم، کتابها را به کتابهای خوانده نشده اضافه میکردم بعد بیشتر حالم بد میشد و کتابهای خوانده شده را می بخشیدم و مجددا با نگاه به کتابهای نخوانده در کتابخانه دچار عذاب وجدان بیشتر میشدم .
بعد از اینکه سرم محکم بر سنگ کوبیده شد و کتابخانه ام مثل کمد اقای وپی شده بود ، تصمیم گرفتم راه حل منطقی برای خودم پیدا کنم .
اول اینکه اگر کتابی را انتخاب می کنم از کسی کمک بگیرم که سلایق من را میشناسد و یا کتاب مورد تایید افراد زیادی بوده .
در ثانی دلیل ندارد وقتی کسی ۱۰۰ کتابی را در صفحه ای معرفی میکند حتمن کتاب خوبی باشد چون نظر اوست و ما میتوانیم کمک بگیریم و لزومی بر تهیه ان نیست .
ثالثن :من هم به زودی لیست ۱۰۰ کتابی که خودم خوانده ام را در این صفحه خواهم گذاشت تا عزت نفس خودم هم افزایش پیدا کنم و هم دل کودک مردم آزارم را خنک کنم 😁.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x