وب سایت شخصی محبوبه چنگیز

کارهایت را بی ارزش نکن

🌛
سلام دوستان شبتون خوش
امشب میخوام در مورد تجربه ای که در گذشته داشتم با شما عزیزان صحبت کنم .
من کارم در اداره برنامه نویسی سیستمهای تحت وب بودناگفته نمونه که من از سال ۷۵ تا سال ۹۴ برنامه نویسی کردم .
از زبانهای تحت dos شروع کردم تا برنامه های تحت وب و بعد از سال ۹۴ برنامه نویسی نکردم چون خودم نخواستم که ادامه بدم .
اما در سال ۹۰ به من سیستمی داده شد که بنویسم وقتی در عرض یک هفته برنامه رو نوشتم مدیر کل از من تشکر کرد واظهار تعجب کرد که چه قدر زود تمام کردی.
من گفتم کاری نکردم کار خاصی نداشت در حالیکه یک کار کاملن تخصصی بود و کمتر کسی توان انجام اون کار را توی اون اداره داشت در مدت یک هفته داشت.
مدیرم که شاهد صحبت من بود بعد از رفتن مدیر کل، به من گفت خانم چنگیز این چه حرفی بود زدید ؟چرا گفتید کاری نداشت؟ این توان شما رو میرسوند که تونستید این کار رو در عرض یک هفته تحویل بدید و مورد بعدی اینه که دیگه هر کاری به ما ارجاع بشه باید سریع تحویل بدیم چون فکر میکنند کاری نداره .
راستش من از حرف اون مدیر خوشم نیومد و حس کردم فقط در ادارات دنبال کارهای نمایشی هستند مثل همه کارها ، که کیفییت براشون مهمه .
اون لحظه با دلخوری از اتاقش اومدم بیرون و فکر نکردم چه ادم توانمندی هستم.
بعدها دیدم کسانی که در ادارات هوچی هستند چگونه پله های ترقی را ده تا یکی طی میکنند و با سر و صداهای کاذب چطور فکرها رو منحرف میکنند و الحمدلله سیستم هم همین ادمها رو میخواد .
در ادارات دو دسته هستند یه عده بعنوان گاری یه عده بعنوان ژن برتر بگذریم
از تمام این حرفها بگذریم بعد از حدود ۹ سال به این نتیجه رسیدم که چه قدر حرف اون مدیر درست بود .نمیگم ما شیپور دست بگیریم و کارهای نکرده مون ،انجام شده جلوه بدیم ،یا کار دیگران را به اسم خودمون تموم کنیم ولی حداقل انقدر برای خودمون ارزش قائل باشیم که خودمون رو به اندازه همونی که هستیم نشون بدیم چون ابراز داشته ها غرور نیست انهم در سیستمهای فرصت طلبی که منتظر هستند از چنین افرادی به نفع خود استفاده کنند و اگر توان دفاع از کارمون را نداریم فقط یک تشکر کنیم و کار را خراب نکنیم .

#عزتنفس#هوچی#مدیریت#سیستمهای_اداری#توانمندی#تخصص#برنامه_نویسی

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x