وب سایت شخصی محبوبه چنگیز

رابطه عزت نفس و شاخهای اینستا


سلام شبتون خوش
چند وقت پیش با یکی از دوستانم صحبت میکردم که در این ایام کرونایی چه میکند و
ایام را چگونه میگذراند ،گفت خدا رو شکر سرم را با فیلم و سریال گرم کردم و موقع خواب نیز با اینستا سرگرمم با صفحات حمید حمزه، تتلو،
نیلی ،ندی یاسی .
گفتم اینها کی هستند؟
گفت یه مشت ادم چِت که بهم افتادند و برای خنده خوبند.
تا انموقع من بجز تتلو هیچکدام را نمیشناختم.
از سر کنجکاوی به سایت این افراد سر زدم. چیزی که برایم عجیب بود تعداد فالورها ، موضوعات گفتگو بود مدام صحبت در مورد مسائل جنسی که با استفاده از حرفهای رکیک مطرح میشد .
داشتم فکر میکردم یک کشور را میتوان به طرق مختلفی به نابودی کشاند یکی با جذب نخبگان به کشورهای پیشرفته و خالی کردن کشورهای جهان سوم از افراد باهوش و سپردن امورات انها بدست افرادضعیف و ناتوان وراه دیگر جلوگیری از قوه تفکر افراد و خوراک دادن مسایل پیش افتاده و سطح پایین به منظور فریب مردم ، تضعیف قدرت درک و شعور ادمها و گم شدن انها در مسیر پر چالش زندگی ست که چه قدر زیرکانه پیاده سازی شده است .
خیلی اوقات ما حافظ جانمان هستیم که آسیب نبیند مراقبت میکنیم که کرونا نگیریم و عمر بیشتری داشته باشیم ولی برای چه ؟ چه کاری برای خودمان و عزیزانمان میخواهیم انجام دهیم ؟
مراقب هستیم که هکر اطلاعات گوشی ما را به سرقت نبرد ولی به مغزی که بدین راحتی در حال نابودیست توجه نمیکنیم .
وقتی ببیننده این صفحات میشویم یعنی ما به خودمان مجوز میدهیم که مغزمان جز به ابتدال به چیزی فکر نکند ؟
میگویند یک نفر را از دوستانش بشناس و با توجه به اینکه خیلی از ارتباطات مجازی ست فالورها نیز دوستان یک نفر هستند و تایید کننده کار انها .پس ما با انها از لحاظ شخصیت فرقی نداریم انها جرایت انجامش را دارند و ما نه .ما شهامت دیدنش را از پشت صفحات داریم .
اینکه در هر جامعه ای چنین افرادی هستند تعجب ندارد چون به نظر من اینها تکلیفشان با خودشان مشخص است ولی اینکه چرا ما سرنوشتمان را به دست چنین افرادی میدهیم تعجب میکنم .چرا باید با دیدن چنین صفحاتی احساس خوبی را تجربه کنیم واحساس ارزشمندی بکنیم .
پیروی از چنین افرادی دلیل بر بی هدفی و سرگردانی ما در زندگیست و دیگران خیلی راحت از ما میتوانند برای رسیدن به اهدافشان استفاده کنند.
بنظرمن یک بار به عنوان بهترین دوست به خودمان نگاه کنیم و دنبال رویاهای خودمان برویم و اهدافمان را پیدا کنیم تا فکر و وقت ما اینطور به غارت نرود .ارزش خودمان را بدانیم و بهترین دوست خود باشیم.

#عزتنفس#ارزشمندی#شاخهای_اینستا
#ابتذال#هدفگذاری#احترام_به_خود

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x