وب سایت شخصی محبوبه چنگیز

گلی که خواهرم هدیه داد

سلام دوستان  روزتون به خیر

امروز رفته بودم دیدن خواهرم، دیدم گل زیبایی روی میزش هست  بعد از سلام علیک و احوالپرسی و تعریف از گل روی میزش گفتم ناهید جان هر وقت گلت جوانه ای داد که بشه ازش حدا کرد و در گلدون دیگری کاشت لطفن یدونه برای من کنار میذاری ؟

گفت  اصلن بیا این گل مال تو

گفتم نه من نمیخوام  من یک جوانه از گل رو میخوام

گفت میگم بردار ببر .خیلی ها دنبال این گل هستند و میخواستند از من بگیرند ولی چون هدیه هست بهشون ندادم ولی تو انقدر برام عزیزی که این هدیه رو میدم به تو از دل و جون‌،کی بهتر از تو .

من که از  شنیدن این حرفها بیشتر ذوق کردم تا گرفتن گل .از خواهرم کلی تشکر کردم و همونطور که کم مونده بوده ذوق مرگ بشم  داشتم از اتاق میومدم بیرون یکی از دوستان  مرا دیدبعد از سلام و علیک گفت  با گل کجا میری ؟از کجا گل رو آوردی ؟  گفتم از خواهرم کِش رفتم

خندید و گفت آفرین به صداقتت .

گفتم نه راستش از خواهرم گرفتم و بعد خندیدم  گفت مبارکت باشه و خداحافظی کردیم و هر کدام راه خودمون رو رفتیم .

همینطور که میرفتم به حرفهایی که  به دوستمان زده بودم فکر کردم که من هر دوجمله ای که گفتم راست نبود، چون این گل واقعن هدیه خواهرم بود به من و من با گفتن حرفهایی که زدم هم  خودم رو بی ارزش کردم و هم کار خواهرم رو  واین‌چیزی نیست جز کمبود عزت نفس که آدمها هم خودشون رو دست کم میگیرند و هم بقیه رو .

من میتونستم وقتی از من پرسید گل از کجا آوردی ،خیلی راحت توضیح بدم که خواهرم هدیه با ارزشش رو به من داد و گفتن این سخن خیلی قشنگتر بود .

پ.ن : یکی از بزرگترین نعمتها در زندگی داشتن خواهر ،برادر خوب و مهربون هست .انشالله هر گسی داره خدا بهشون ببخشه .

🌷🌷

خدا را شاکرم برای داشتن خواهر و برادرهای خوب

خدا رو شاکرم بابت لحظه حال

🌷🌷

#نانومحتوا#عزت_نفس#روز_اول#خواهر#گلدان

۹۹/۰۲/۲۰ شنبه

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x