وب سایت شخصی محبوبه چنگیز

جواب خانم مارپل به تصادف پدر انت

🤔🌱
سلام آنت عزیزم
نامه پر از تاملت را خواندم و از اتفاقاتی که برایم تعریف کرده بودی بسیار ناراحت شدم .
🍀
عزیز دلم، این نامه را برایت در حالی مینویسم
که چهره معصوم و پاکَت جلوی چشمانم هست .
آنتِ عزیزِ من، درست است که خیلی از عواملی که باعث عقب ماندگی ما در رسیدن به اهدافمان میشود همین ترسهای کاذبی ست که نباید به انها اهمیت داد.مانند ترس از قضاوت و اینکه اطرافیان چه چیزی در مورد ما میگویند.چون وقتی به قضاوتهای اطرافیان اهمیت میدهی در شخصیت ما وابسته به تایید دیگران خواهد شد و عزت نفس ما بشدت آسیب میبیند .
🍀
نکته ای که باید در نظر گرفت این استکه نباید برای رویایی با ترسهایمان و به انجام رساندن کارهایمان فقط به خودمان فکر کنیم زیرا انسان موجودیست اجتماعی و هر اجتماعی مقررات خاص خودش را دارد و لازم هست که همه افراد به قوانین و حریم همدیگر احترام بگذارند وگرنه سنگ رو سنگ بند نمیشه .البته در واقعیت سنگ رو سنگ هم بند نمیشه😂و دیدی که یک پارک نا بجا باعث بروز چه اتفاقات تلخی شد .
🍀
شاید فکر کنی ،راننده ای که به پدرت پرخاش کرد انسان عصبی ای بود ولی عزیزم، ادم باید کلاهش را قاضی قرار بده و بدون قضاوت به جریانات زندگی خود نگاه کند .
در این رابطه پدر تو هم مقصر بوده است و باید مسیولیت اشتباهش را برعهده بگیرد هر چند میدانم او در نظر تو یک قهرمان است ولی قهرمانها هم گاهی اوقات اشتباه میکنند.
🍀
نکته قابل تاملتر این بود که پدرت کلاس های خودشناسی رفته بود و انگونه که تمایل داشت از مطالب برداشت کرده بود نه انچه که شنیده بود.
جان دلم ،گوش دادن بزرگترین هنریست که اگر ما خودمان را به آن مهارت مسلح کنیم خیلی از سوءتفاهمات برطرف خواهد شد .خیلی از رفتارهای اشتباه از بین میرود .
آیا میدانی خیلی از درگیریها و مشاجرات بعلت عدم کنترل احساسات و گوش ندادن سازنده هست به صحبتهایی هست که میشنویم .
🍀

#عزتنفس#ارزشمندی#هنر_گوشدادن
#مشاجرات#مسیئولیت_پذیری#ترسها
#ترس_از_قضاوت

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
2 years ago

واقعا عالی بود و درس خوبی داشت

قهرمان ها هم گاهی اشتباه می کنند

و هنر گوش دادن می تواند جلو اشتباه را بگیرد

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x