وب سایت شخصی محبوبه چنگیز

عزت نفس و ارتباطات انسانی

🌹
موضوع مورد بحث: رابطه عزت نفس و ارتباط افراد متفاوت

بر حسب اینکه افراد در چه خانواده وشرایط اجتماعی رشد کرده اند معیار هاو اعتقادات متفاوتی دارند که پذیرفتن این باورها بر تمام ابعاد زندگی شخص را تحت تاثیر قرار میدهد حتی ساده ترین چیزها را مانند نحوه پوشش افراد را .
حتی اگر کمی دقیق باشیم از روی لباسهای انسانها تا حد زیادی میتوان پی به عقایدشان برد .
اکثر انسانها بعلت اینکه در محیط خانواده شخصیت مطیعی دارند ،همان باورهای خانوادگی رابر ذهن خود ثبت میکنند بدون اینکه در درستی و غلطی ان ذره ای شک داشته باشند .

اما برخی از افراد که با سنت شکنی، راه دلخواه خود را پیدا میکنند در زندگی موفقیتهای زیادی کسب میکنند هر چندگاهی اوقات به خاطر انجام این کار تاوان زیادی پس میدهند ویا از خانواده طرد میشوند .
اما صحبت در مورد ارتباط انسانهای متفاوت هست
تا وقتی ادمها در کنار هم فرکانس های خود از نظر عقیدتی و…قرار میگیرند دلخوریهایی دیده نمیشود و در کنار هم به خوبی و خوشی زندگی میکنند.
مشکل وقتی پیدا میشود که دو ادم متفاوت کنار هم قرار میگیرند مثلن یک مذهبی در مقابل یک لامذهب، یک قرتی و ولخرج در کنار ادم ساده و مقتصد ،در این صورت اگر یکی باورهای دیگری را زیر سوال ببرد،اگر طرف مقابل اگاهانه مسیر زندگی اُش را انتخاب نکرده باشد با کوچکترین حرف و تمسخری بهم میریزد بلافاصله احساس کم ارزشی میکند و به شدت عزت نفسش هسیب میبیند .
بنابراین لازم است یک بار برای همیشه به نحوه زندگی ای که انتخاب کردیم فکر کنیم و ببینیم آیا نحوه زندگی ما با تفکر بوده و یا تقلید .شاید بعد از مدتی اندیشیدن دوباره همین مدل زندگی کردن را بپسندیم،اشکالی هم ندارد ولی مهم است که حتمن با اگاهی تن به این نحوه زیستن داده باشیم .

پ.ن:البته اینجا پارک بانوان هست اقایی وجود ندارد 😀گفتم بزاریم راحت باشند .

#عزت-نفس#ارتباط#باور#عقاید#کم-ارزشی

#نانومحتوا#تفکر#،تقلید

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x