وب سایت شخصی محبوبه چنگیز

تنهایی بهتر است یا در جمع بودن؟

تنهایی بهتر است یا در جمع بودن ؟
اگر این سوال از افراد پرسیده شود شاید خیلی از مردم تنهایی را به بودن با دیگران ترجیح دهند و دلیلش را رسیدگی به کارهای شخصی خود اعلام میکنند و اینکه میتوانند برای خودشان تصمیم گیری کنند .
🍀
وقتی اکثر انها را رصد می کنیم، میبنیم که بیشتر اوقاتشان در صفحات مجازی گذرانده میشود .
🍀
نکته قابل تامل این هست که تنهایی خودخواسته اگر به منظور تلاش برای رسیدن به اهداف و یا تفکر در شخصیت خود جهت بهبود خویش باشد ارزشمند است در غیر اینصورت جز اینکه از انسانها ،افراد افسرده،منزوی،خودشیفته و خودخواه بسازد نتیجه دیگری در بر نخواهد داشت .
🍀
درست است که تنهایی هدفمند در یک حد معقولی برای هر کسی لازم هست ولی باید خاطر نشان کرد که خیلی از رشدهای شخصیتی با زیستن در بین مردم اتفاق میافتد .
🍀
برای در جمع بودن و ِلذت بردن از جامعه ، خیلی به حرکات عجیب و غریبی نیازی ندارد و میتواند خوردن یک وعده غذایی یِ افراد خانواده با هم ،نگاه کردن یک برنامه تلویزیون در کنار یکدیگر ،گفتگوی دوستانه در مورد اتفاقات روز برای مدت نیم ساعت در کانون خانواده، خوردن میوه به صورت دورهمی باشد که همین رفتارهای ساده باعث ایجاد صمیمیت میشود ضمن اینکه گذشت، بخشش، ایثار، انفاق ،همدلی، قانونمندی، انضباط،برقراری ارتباط موثر در گرو بودن با جمع حادث میشود و کسب انها مهارت بزرگی ست .
و در آخر میتوان گفت که هر دو برای هر انسانی لازم و وجود یکی و حذف دیگری میتواند بسیار مخرب باشد.
🍀
پ.ن:ناگفته نماند که خیلی از اوقات تنهایی های امروزه بعلت عدم ارتباط موفق با نزدیکان هست که با حذف این مراودات بر تنهایی خود اضافه میکنیم و خود را غمگینتر و افسرده تر .
🍀

#تنهایی#جامعه#خودشیفته#ارتباط_موثر
#ایثار#انفاق#هدف#خودشناسی

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x