وب سایت شخصی محبوبه چنگیز

تو با بقیه فرق داری

🌹
خودت را به اندازه دیگران قبول داشته باش نه کمتر و نه بیشتر .
یادم میاد وقتی بچه بودم خیلی دختر حرف گوش کن و مثبتی بودم ‌و مادرم که میخواستند یه دختر همه چی تموم بار بیارند خیلی روی رفتارهام و دوستام حساس بودند و در خیلی مواقع هم سختگیر .و هر دفعه که من شکایت میکردم که چرا اخه مامان اینقدر سخت میگیرید ؟ میگفت اخه تو با همه فرق داری .
کم کم منم باورم شده بود خیلی با همه فرق دارم .
تا قبل از ورود به محیط کار مشکل انچنانی نداشتم ولی هر چه بیشتر تو محیط کار تجربه کسب گردم این عقیده ای خاص بودن در گوشه ذهن من از خواب عمیق بلند شد و هر دفعه با هوشیار کردنم ، این موضوع رو به من گوشزد میکرد .
شاید از لحاظ توانایی در کار از بقیه جلوتر بودم ولی در یک محیط اداری ،هیچ حق بیشتری برای من قائل نبودند چون من هم مثل بقیه یک کارمند بودم و برای خانواده ام خاص بودم .و در ضمن انقدر صنم هست که یاسمن توش گم هست .

باید میفهمیدم که بقیه افراد هم توانایی های خاص خودشان را دارند و شاید بنا برمصلحتهایی باید هوای برخی را بیشتر داشت که هضم چنین رفتارهایی برای من غیر قابل تحمل بود و واکنش نشان میدادم .
ولی فهمیدم دنیا با کسی عادلانه برخورد نکرده و من هم مستثنی نیستم دوم اینکه هر کسی برای خانواده اش خاصه از جمله من و در این دنیا ما یک قطره در دریا هستیم‌که وجود همه ما به یک اندازه برای بشریت ضروریه .
ادمها توانایی های مختلفی دارند و در کنار هم بودن انها جامعه توانمند میشود.
پ.ن : البته دبیرستان و دانشگاه هم در تقویت این باور بسیار تاثیر داشتند چون رشته ریاضی درس میخوندم .
#عزتنفس#خودباوری#خاص_بودن#عدالت
#ارزشمندی

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x